Konkurransen ble organisert av Union of Architects of Russia og Council for Green Construction SPZS - RSABC med støtte fra Moskomarkhitektura, International Exhibition Company MVK som en del av ITE-gruppen av selskaper, Association of Wooden Housing Construction og Moscow Architectural Institutt. Prisutdelingen fant sted 22. mars på den 18. internasjonale utstillingen "Wooden House Building / Holzhaus".
I utstillingsområdet ble bygningene og prosjektene som ble sendt inn til konkurransen merket med et "tretårn", designet spesielt for utstillingen av arkitekten Andrey Asadov. Tårnet var slik:
Grand Prix
"Barnens trehus" (Moskva-regionen, Chigasovo-bosetning), laget av Architectural Bureau "AI studio". Arkitekter: V. Soshnikov (leder), I. Kolmanok, P. Fedoseenko, K. Vorobyova, A. Tomashenko.
Gull diplom
Hus Makaloun, LLC "Arkitektonisk verksted av Totan Kuzembaev"
Arkitekter: T. Kuzembaev (leder), A. Perventsev (GAP), A. Khazgaleeva, O. Kosova, P. Isaev
For den mesterlige utførelsen av de arkitektoniske detaljene i interiøret laget av tre.
Husrekke "Skandinavia", Arkitekt- og byggefirma "Recon"
Arkitekter:
R. Leonidov, O. Budyonnaya
For å skape en funksjonell og uttrykksfull gjestehusløsning
I tillegg til vitnemålet til Rådet for grønn bygning (NP SPZS-RSABC)
Restaurering og gjenoppbygging av eiendomskomplekset V. P. Sukacheva
Irkutsk, JSC "IRKUTSKGRAZHDANPROEKT"
Forfattere: A. Belsky (GAP), S. Kalashnikova, A. Sidorov, L. Ezhova
For historisk nøyaktighet og ytelse av høy kvalitet under restaurering og rekonstruksjon av et arkitektonisk monument
Sølvdiplom
Hus
Yaroslavl-regionen, Nekrasovsky-distriktet
LLC "Dainov og K". Arkitekter: G. Daynov (leder), A. Kachalov
For en lakonisk og uttrykksfull arkitektonisk løsning av en boligbygning laget av tre
Hus "Fisherman's hut" i Landenpohsky-distriktet
Republikken Karelen
Arkitektonisk verksted av E. Yu. Merkuriev. Forfattere: A. Borisova, E. Merkuriev, S. Shabliskaya, V. Timofeev, E. Zimicheva, P. Gromov
For en harmonisk inkludering av den opprinnelige volumetriske og romlige sammensetningen av bygningen i landskapet.
I tillegg til vitnemålet til Rådet for grønn bygning (NP SPZS-RSABC)
Bronsediplom
Restaurering av Gratsianov-eiendommen - et arkitektonisk monument fra det tidlige XX-tallet
Tomsk, st. Belinsky, 72
JSC "Sibspecproektrestavratsiya", leder for forfatterteamet - arkitekt-restaurator P. Zybailo
For restaurering av høy kvalitet av et arkitektonisk monument som en del av det historiske miljøet i byen Tomsk
Seksjonsprosjekter
Sølvdiplom
Hytteby "Forest Hill"
Krasnodar-regionen
LLC "Studio - TA". Arkitekter: T. Badalyan (leder), N. Dorofeev, A. Minullina
For den uttrykksfulle løsningen på en hytteby laget av tre, organisk innskrevet i det naturlige landskapet.
I tillegg til vitnemålet til Rådet for grønn bygning (NP SPZS-RSABC)
Bronsediplom
Restaurering av boligbygninger - monumenter av trearkitektur i den historiske delen av Vologda
Vologda State Technical University
Forfattere: prof. I. Beloyarskaya, leder for restaurerings- og gjenoppbyggingsseksjonen (prosjektleder); 4.årsstudenter: E. Lagunova, A. Bulygina, A. Ulyanova, A. Dolnygin, A. Chernykh, A. Dyachkova
For forskning og utvikling av historiske og kulturminner
Diploma of the Union of Architects of Russia
Administrativ og laboratoriebygging av FGU "Pskovvodkhoz"
Pskov, st. Stakhanovskaya, 10A
JSC Institute "Pskovgrazhdanproekt". Forfattere: Yu. Shiryaev (leder), Z. Klepikova (designer), S. Parkhomenko (GIP)
For taktfullt å innlemme treet i byutviklingen
Romlig-konstruktivt system for dannelse av landskap og arkitektoniske elementer i urbane rekreasjonsområder i byen "Motylek"
Krasnoyarsk
LLC "ADM". A. Myakota (leder), A. Ershov (GAP), N. Kalashnikova (arkitekt-designer); arkitekter: M. Pyankova, E. Kolesnikova, T. Prokhorova
For den opprinnelige løsningen på det romlige systemet for å lage små arkitektoniske former
VELUX-pris
En spesiell VELUX-pris er en tur til Danmark for Daylighting Congress for Architects.
Locomotion House
Moskva-regionen
Designorganisasjon: Arkitektbyrå «Roman Leonidov og partnere » … Forfattere: R. Leonidov (leder)
For den beste arkitektoniske løsningen for naturlig belysning.
Du kan bli kjent med alle verkene som presenteres for konkurransen "Wood in Architecture" på nettstedet www.holzhaus.ru